Oyuncak; kelime anlamıyla çocukların oyun oynarken kullandıkları nesneyi ifade eder. Çocuklar zihinlerinde oyuncaklara farklı anlamlar yüklerler. Bu düşünce sıradan bir nesnenin çocuk için bir anlam ifade etmesini sağlar.

Bebeklikten kullanılmaya başlanan oyuncaklar çocukların tüm gelişim süreçlerinde en büyük arkadaşı olur. Yaş gruplarına göre çocuğun hayata bakış açısı nasıl değişiyorsa oynadığı oyuncaklar da yaşına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Oyuncak çok genel bir kavram olduğu için günümüzde binlerce çeşit oyuncak bulunduğu bilinmektedir. Mesela bir misket oyuncak diye tabir edilirken kumandalı bir helikopter de oyuncak kategorisinde yer alır. Bu da oyuncakların kapsam alanının büyüklüğünü gösterir.

Oldukça çeşitliliğe sahip olan oyuncaklar yaşa, cinsiyete ve kendi içerisinde kategorilere ayrılarak ebeveynlerin çocuklarına binlerce ürün içerisinden en doğru ürünü bulmasını kolaylaştırır.

Çocukların gelişiminde büyük rol oynayan oyuncakların, hayal gücünü geliştirdiği bilinmektedir. Oyuncaklar çocukların gözlem yeteneğini geliştirir ve bir şey üzerinde odaklanmalarını sağlar. Çocukların kendi başlarına problem çözmesini sağlayan oyuncaklar, miniklerin hafızalarının ve el becerilerinin gelişimine katkıda bulunur.

Okul öncesi çocuklar eğitici oyuncaklar sayesinde sayıları, harfleri, şekilleri, renkleri ve saatleri eğlenerek öğrenebilir. Çocukların eğitimine erken başlanmasını sağlayan oyuncaklar; onların okula alışmasında büyük rol oynar.

Günümüzde ebeveynlerin en değerli varlıkları olan çocukların oynayabileceği binlerce çeşit oyuncak bulunsa da kaliteli, güvenilir oyuncaklara ulaşmak o kadar kolay değildir. Çocukların en yakını olan oyuncakların üretiminde zararlı maddeler kullanılabilir ve bu da çocuğun sağlığını küçük yaşta etkileyebilir.

Oyuncak alırken ebeveynlerin oldukça dikkatli olması gerekir. Öncelikle aldıkları üründe CE damgası olup olmadığını kontrol etmelidirler. Ardından ürünün yaş aralığını kontrol etmeleri gerekir. Ebeveynler çocukları için uygun yaş aralığında bir ürün seçmezlerse bu ürün eğlenceli olmaktan ziyade çocuklar için tehlike oluşturabilir. Daha sonra ürünün üretici veya ithalatçı markasına bakmaları gerekir. Oyuncağın markası ürünün kalitesini işaret eder.

Nesillerdir ebeveynlerin güvenle tercih ettiği Little Tikes ürünleri tamamen çocukların gelimi ve sağlığı düşünülerek tasarlanır. Amerika kalitesini barındıran Little Tikes oyuncakları farklı tüm yaş gruplarına hitap edecek çeşitliliğe sahiptir. Yıllardır kalitesi ile milyonlarca müşteriye ulaşan Little Tikes markası Türkiye’de de Furkan Group distribütörlüğünde satışa sunulmaktadır. Siz de çocuğunuzun gelişiminde en büyük dostu olacak olan oyuncakları, Little Tikes resmi internet satıcısı olan OYUNCAK MERKEZİ internet adresinden güvenle satın alabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Canan says:

    Firmanızdan birkaç kez alışveriş yaptım ve gerckten çok memnun kaldım. ürünlerniz oldukca kaliteli ve uzun ömürlü. herkese tavsiye ediyorum. Little Tikes markasına güvenebilrisiniz

  2. Ayşegül says:

    Geçen hafta oyuncakmerkezi.com.tr internet adresinizden kızıma Cozy Coupe Peri oyuncağını aldım. Sadece 2 gün içerisinde adresime geldi. Üründe en çok dikkatimi çeken görsel açıdan güzelliğinin yanında gözle görülür kalitesiydi. Gerçekten Amerikan markası olduğunu belli ediyor.

  3. Eda Şen says:

    İnsan kendisinden daha fazla sadece çocuğuna değer verebiliyor. Çünkü bir annenin en değerli varlığı çocuğu. Çocuğunun ise oyuncağı. Biz onların en iyisini hak ettiklerini düşünüyoruz. Onlarda oyuncak alınmayı hak ettiklerini düşünüyorlar. İşte burada Little Tikes devreye giriyor. Gerçekten bu marka ile tanıştığım günden beri çok mutluyum. Çünkü çocuğuma vermek istediğim kaliteli yaşamı Little Tikes sunuyor. Little Tikes ürünlerine sizde gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz. Kalitesini ilk siparişinizi verir vermez farkedeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir