Little Tikes ™ Şirketi 1970 yılında Hudson, OH’de kuruldu. Şirket, çok uluslu bir üretici ve kaliteli, yenilikçi çocuk ürünlerinin pazarlamacısıdır. Little Tikes ™, çocuk ürünlerinin üretiminde rotasyonel kalıplama işlemine öncülük eder. Little Tikes ™ dayanıklı, güvenli ve yaratıcı aktif oyun ile marka sadakati övünür. Oyun odalarımız, atletlerimiz, spor, kum sandığı, dağcılar, slaytlar, rol oyunları, yaratıcı sanatlar, bebek, anaokul ve çocuk mobilyaları ile ünlüdür. Little Tikes ™, müşteri hizmetleri için tüketicilere ücretsiz telefon numarası ile destek sunan ilk oyuncak şirketi oldu. Little tikes™, çalışanların çocukları için merkezinde çocuk bakım merkezi sunarak ürün geliştirmede test merkezi olarak hizmet veren ilk oyuncak şirketi oldu.

Little Tikes’ın amacı, dünyadaki müşterilere ve tüketicilere düşünceli ve yaratıcı ürünler yaratmak ve bunları sağlamaktır. Bu amaca ulaşmak için, Little Tikes’ın ortaklarımızın eylemleri, Müşteri memnuniyeti, Ekip Çalışması, İnovasyon, Pazarlama, Sürekli İyileştirme ve Sürdürülebilirlik ilkesiyle yönlendirilmektedir.

1970’ten Bugüne Little Tikes™ Şirketi

Little Tikes Şirketi 1970’de kuruldu ve merkezi hala Ohio, Hudson şehrindedir. Little Tikes Şirketinin hikayesi aşağıdaki gibidir.

1970 – 1975 Dönemi
1970 – Kurucusu Tom Murdough, Little Tikes şirketini oyuncak endüstrisine tanıttı.
1971 – İlk Little Tikes katalogları, tüm ABD çapında perakendecilere renkli olarak dağıtıldı.
1973 – İlk ürünlerimizden olan ayakla sürülen ollie aktif ürünü 1970lerden bu yana gerçekten simgemiz oldu.
1975 – Yeni logomuz, büyüyen çocuklar için güvenli ve eğlenceli oyuncaklara olan bağlılığımızı yansıtacak şekilde yumuşak yuvarlak bir tasarımla sunuldu.

1976 – 1979 Dönemi
1976 – Büyük Damperli kamyon tanıtıldı ve küçük erkek çocukların bir kol ve büyük ölçekli damperin eklenmesiyle kesin olarak zevk almalarına olanak sağlandı.
1977 – Piyasada çığır açan çok fonksiyonlu; mikro dalga fırın, buzdolabı ve lavabo ile tamamlanan, dünyanın her yerinde yaratıcı oyunlarla çocukların dünyayı daha iyi anlamalarına katkı sağlayacak olan verimli mutfak seti tanıtıldı.
1978 – Popüler ve ikonik olan Kaplumbağa kum havuzunu, geleneksel tahta kum havuzundan dış mekan kum havuzuna dönüştürerek yeniden keşfetti. Artık ebeveynler eğlenceyi istedikleri yere taşıyabilir.
1979 – Cozy Coupe araba, Chrysler tasarımcısı Jim Mariol tarafından tasarlandı. İlk Cozy Coupe araba, Little Tikes şirketindeki gururlu çalışanlarla Ohio Hudson’da meydana geldi. 19 lbs,12oz ağırlığında ve 32.23 “uzunluğundaki Cozy Coupe araba montaj hattını geçerek, küçüklerin hayatlarına sürüş keyifini vermek için uzun yolculuğuna başladı!

1980 – 1985 Dönemi
1980 – Müşteri sorunlarına destek için ücretsiz numara servisi tanıtıldı. Telefon numaramız artık ebeveynlere olan bağlılığımızın ve kalitemizin bir ifadesi olarak her için kullanılmaya başlandı.
1981 – İlk dış mekân piknik masası ahşaptan plastiğe dönüştürüldü. Bu ikonik oyun masası, dünyanın dört bir yanındaki çocukları bahçelerde eğlendirmek için satışa sunuldu.
1982 – Oyuncak endüstrisinin bir bütün olarak düşüş gösterdiği bir dönemde Little Tikes satışları yüzde 28 artarak 23,1 milyon dolara çıkardı ve bunu 1983 yılında yüzde 73 artışla 42,9 milyon dolara yükselterek devam etti. Little Tikes oyuncaklarının gelip geçici bir hevesten daha fazlası olduğu çok açıktı.
1983 – Çocukların bir arkadaş olarak taşıyacağı Poppy penguen oyuncağı tanıtıldı.
1984 – Rubbermaid, yeni piyasalara açılmak ve gerekli olan sürekli büyümeyi sağlamak için Little Tikes’ı satın aldı. Rubbermaid’e yeni sermaye olan Ohio, Hudson’da üretim tesisi ve merkezi bulunan Little Tikes, ürün yelpazesini ve dağıtımını yoğun bir şekilde genişletmeye başladı. Ücretsiz hatlar numaralarını(hala bugün kullanılan) bütün oyuncaklarına koyan ilk oyuncak şirketidir.
1985 – Little Tikes ilk tüketici kataloğu 1985 Sonbahar / Kış’ta gönderildi. Little Tikes Kanada, Kuzeydeki komşularımıza daha iyi hizmet sağlamak için 1985’te kurulmuştur. Little Tikes Şirketi Hudson,Ohio’daki şirket ofisinde ilk kez günlük bakımıyla çalışanlara ve yerel topluluğa çocuk bakımı hizmeti sunmak için devrim niteliğinde bir yöntem sundu. Kampüsteki gündüz bakım tesisleri, ilgilenen ebeveynlerin ve büyümekte olan çocukların ihtiyaçları ve istekleriyle ilgili ilk elden araştırma yapmasına olanak sağladı. Little Tikes Kurumsal Genel Müdürlük, Ohio Hudson’da kapılarını açar. Bunu dünyanın en büyük dönel kalıplama tesisi yapıyor. Yıllar boyunca temel ihtiyaç ürünü olan Jumbo Hide ‘N Slide ürünü, 1985 Baharında piyasaya sunuldu. Little Tikes bebekler ve yeni yeni yürümeye başlayan çocuklar için kendi ev ürün serisini piyasaya sürdü. Yüksek sandalye, anne ve babalar için günü daha kolay bir hale getirmek amacıyla tasarlanan birçok üründen sadece bir tanesidir.

1986 – 1989 Dönemi
1986 – Bay Rogers Little Tikes’ı ziyaret etti. Haftada 5 gün, günde on saat çalışan, 14 telefon operatörümüz ilgili müşterilerden gelen 122.000’den fazla çağrıya cevap verdi. (İnternet önceki bir zamanda büyüyen bir işletme için oldukça etkileyici bir sayıydı.)
1987 – Aktivite Gym, açık havada tüm oyunları aynı çevrede oynayabilecek bütün bir oyun ortamı sağlar. Standart donanım kullanılmadan inşa edilecek ilk açık hava oyun seti haline getirmiştir.
1988 – Sport Coupe, hızlı hareket özelliği, arka direksiyonu ve zarif, yenilikçi ön tekerleği ile sürücüsünü göstermek için iki sayfalık bir orta kat ile Bahar Oyuncak Kataloğu’nda yer aldı.
1989 – 1. el plastik kamyon ile plastik kalıplama, yumuşak kauçuk lastikler, kolay kullanım ve kolay temizleme parçaları, hepsi Little Tikes ™ üstün kalitesi ile üretildi. Kırsal Yazlık Amerika’daki modern evlerin gerçekçi tasarımı ile bir kez daha açık havada çalışmamızı yeniden sağladı. 1989 sonbaharında Little Tikes, Cozy Coupe Arabası, Kaplumbağa Kum Kutusu ve Parti Mutfak seti olmak üzere en popüler oyuncaklarının minyatürlerini içeren 1. Plastik Bebek Evi’ni tanıttı.

1990 – 1995 Dönemi
1991 – Cozy Coupe Arabası Amerika’nın en çok satan oyuncak otomobili oldu.
1992 – SoftPony(Yumuşak At) isimli ilk yumuşak binilen oyuncak tanıtıldı.
1993 – Little Tikes ™ Playground, 4 düzey çığır açan, eğlenceli ve çok arzu edilen renklerle açık hava oyunlarının bir simgesi haline geldi.
1995 – Little Tikes™ kuruluşunun 25. Yıldönümünü kutladı.

1996 – 1999 Dönemi
1996 – Little Tikes için büyük bir ilk olan Easy Score Basketbol Seti, büyüyen yeni yürümeye başlayan çocuklara göre boy ayarı yapılabilecek şekilde tasarlandı.
1998 – Little Tikes, IBM şirketi ile birlikte KidSmart programını kullanarak Young Explorer üretmek üzere ekip çalışması gerçekleştirir. Çocukların matematik, fen ve dil kavramlarını öğrenmesine ve keşfetmelerine yardımcı olmak için ödüllü eğitim yazılımı çıkartıldı. Bilgisayar merkezleri aynı zamanda çocukların birlikte çalışma ve paylaşma gibi önemli toplumsallaşma becerilerini öğrenmesine yardımcı olmak için geliştirildi.
1999 – Cozy Coupe® Arabası, daha sağlam ve eğlenceli bir sürüş için tasarlandı. Orijinal ince çatı direkleri görünümünü önemli ölçüde değiştirdi.

2000 – 2005 Dönemi
2000 – Little Tikes Discover Sounds ürün grubu, elektronik sesleri temel bilişsel oyunlarla birleştirerek tanıtıldı.
2002 – Little Tikes dış mekân ürünü olan salıncak seti tasarlandı. Bu set Little Tikes için devrim niteliğindeydi.
Cozy Coupe Arabası, yollarda herkes tarafından görünür oldu. Dünyada toplamda 10 milyondan fazla Cozy Coupe Arabası satıldı!

2006 – 2010 Dönemi
2006 – Isaac Larian MGAE ailesine Little Tikes’ı ekledi.
2009 – Cozy Coupe Arabası 30 yıllık yıldız servisi için Hayat Boyu Başarı ödülü aldı. Cozy Coupe® Car bir yüz kazandı: Karikatür gözlü kum gülümsemesi eklendi. Anne ve babalar düşünülerek arabaya kupa tutacakları eklendi. Prenses Edition, Tikes Patrol ™, Ride and Rescue ™ İtfaiye, Klasik Pikap Kamyonu, Cozy Coupe® Cab gibi birçok yeni versiyon üretildi. CozyCoupe® Car, Crawford Auto-Aviation Museum’a girdi ve tarihsel olarak önemli otomobillerin yanında yerini aldı. CozyCoupe® Car, Amerika’da yürümeye başlayan çocuklar ve yetişkinleri için 1 numaralı otomobil.
2010 – Isaac Larian, 40 yıllık Little Tikes şirketini anmak için orijinal kurucusu Tom Murdough ile OH tesisinde Hudson’da kutlanma yaptı.

2011 – Günümüz
2011 – Cozy Truck tanıtıldı ve dünyanın en iyi 10 oyuncağından biri oldu. Little Tikes, deniz kaplumbağalarının korunması için dünya çapındaki tehditler hakkında bilinçlenmeye yardımcı olmak için Sea Turtles Conservancy ile ortak gemide Tour De Turtles’un gururlu bir sponsoru oldu ve okyanus ve kıyı yaşam alanlarına karşı pozitifliği teşvik etti.
2012 – Cook n Grow Kitchen, geliştikçe büyümek ve çocukla “büyümek” için ilk mutfak olarak tanıtıldı.
2013 – Cozy Coupe Arabası rekor satış sayısına ulaştı. Eğer 1979 yılından beri üretilen 10 milyondan fazla Cozy Coupe Arabayı üstü üste dizsek, 5,682 mil yüksekliğe ulaşacaktık! Bu da New York’taki Empire State Binasının yüksekliğinin yaklaşık 24.000 katı yükseklik demek.
2015 – Little Tikes Fish ‘n Splash Water Table ürünü dış mekân oyuncaklarında Toy Insider Ödülünü Kazandı.